INTEGRACIJA

irh Projekt "Izgradnja društva dobrodošlice" uz podršku i suradnju s UNHCR-om, agencijom UN-a za izbjeglice...

VOLONTERSKI CENTAR

VCST Volonterski centar Split je ujedno i Regionalni volonterski centar za područje Dalmacije...

MI CENTAR

MI CENTAR Mi Centar za pomoć u kući je socijalna ustanova čija je svrha osigurati što duži boravak starijih u svom domu...

ZAKLADA DADIĆ

Zaklada DadićSvrha Zaklade je promicanje razvoja civilnoga društva i pružanje financijske pomoći učenicima i studentima...

ZELENA MREŽA

mreza Zelena mreža d.o.o. društveno poduzeće koje djeluje u području zelenog poduzetništva kao aktivator zajednice...

SENIORI.HR

senioriPortal za poboljšanje pristupa relevantnim informacijama za stariju populaciju, članove obitelji...

Srijeda, 04 Kolovoz 2010 13:42

Izgradnja održive zajednice

Program „Izgradnja održivih zajednica na područjima posebne državne skrbi“ provodi se od 1996. godine te se razvio u model za koji vjerujemo da može biti koristan široj regiji i drugim poslijeratnim društvima koja se bave rješavanjem sukoba, izgradnjom zajednica, gospodarskim oporavkom i prevencijom nasilja.


U periodu od 1996. do 2002. godine Program je obuhvaćao četverodnevne forum-seminare (50 do 90 sudionika), regionalne sastanke i interni časopis. Sudionici su dolazili iz područja posebne državne skrbi (PPDS), s različitih strana ratnog sukoba i iz raznih sektora u društvu.
Od 2006. godine Program je usmjeren na povezivanje gospodarskog oporavka i razvoja zajednice na PPDS-u s jedne te rad s psiho-socijalnim preprekama za razvoj zajednice i socijalnim tenzijama u zajednici s druge strane.

Program je uspješno proveden 2006. godine uz financijsku pomoć nizozemske ambasade,  2008. i 2011. godine uz financijsku pomoć belgijske ambasade, a 2009./ 2010. godine  uz pomoć UN-ovog Fonda za ostvarivanje Milenijskih ciljeva razvoja (MDG-F). Ovi projekti su se provodili u području posebne državne skrbi, u zajednicama s najizraženijim potrebama i direktno stradalim od rata.Pročitano 2930 puta
Više u ovoj kategoriji: Pristupi i intervencija »