INTEGRACIJA

irh Projekt "Izgradnja društva dobrodošlice" uz podršku i suradnju s UNHCR-om, agencijom UN-a za izbjeglice...

VOLONTERSKI CENTAR

VCST Volonterski centar Split je ujedno i Regionalni volonterski centar za područje Dalmacije...

MI CENTAR

MI CENTAR Mi Centar za pomoć u kući je socijalna ustanova čija je svrha osigurati što duži boravak starijih u svom domu...

ZAKLADA DADIĆ

Zaklada DadićSvrha Zaklade je promicanje razvoja civilnoga društva i pružanje financijske pomoći učenicima i studentima...

ZELENA MREŽA

mreza Zelena mreža d.o.o. društveno poduzeće koje djeluje u području zelenog poduzetništva kao aktivator zajednice...

SENIORI.HR

senioriPortal za poboljšanje pristupa relevantnim informacijama za stariju populaciju, članove obitelji...

Utorak, 24 Siječanj 2012 10:01

Mladi pokretači gospodarstva

Specifičan primjer je inicijativa mladih osoba organiziranih u Klubu mladih Negoslavci za unaprjeđenje proizvodnje mlijeka u njihovom mjestu. U provedbi svoje ideje angažirali su poljoprivrednu zadrugu i općinu, a krajnji rezultat bila je moderno opremljena otkupna stanica, veći otkup i bolji plasman mlijeka lokalnih proizvođača. U ovoj sredini otežavajuće su okolnosti bile ratom oštećena infrastruktura, gospodarstvo kao i opći položaj mjesta s pretežno srpskim stanovništvom, koji je manjina u ukupnom stanovništvu zemlje. Iako se radi o zajednici u kojoj su većina članovi iste etničke skupine, za pokretanje pozitivne promjene trebalo je energije i entuzijazma. Udruga mladih je uspjela animirati zajednicu i dobiti više moći i odgovornosti. U mnogim je mjestima uloga mladih marginalizirana zbog pozicije moći koju drže stariji.

Pročitano 3648 puta