INTEGRACIJA

irh Projekt "Izgradnja društva dobrodošlice" uz podršku i suradnju s UNHCR-om, agencijom UN-a za izbjeglice...

VOLONTERSKI CENTAR

VCST Volonterski centar Split je ujedno i Regionalni volonterski centar za područje Dalmacije...

MI CENTAR

MI CENTAR Mi Centar za pomoć u kući je socijalna ustanova čija je svrha osigurati što duži boravak starijih u svom domu...

ZAKLADA DADIĆ

Zaklada DadićSvrha Zaklade je promicanje razvoja civilnoga društva i pružanje financijske pomoći učenicima i studentima...

ZELENA MREŽA

mreza Zelena mreža d.o.o. društveno poduzeće koje djeluje u području zelenog poduzetništva kao aktivator zajednice...

SENIORI.HR

senioriPortal za poboljšanje pristupa relevantnim informacijama za stariju populaciju, članove obitelji...

Srijeda, 04 Kolovoz 2010 10:30

Forum/seminar 2010.

«Snaga lokalne inicijative na putu razvoja zajednica»


forum_2010Tema je odabrana zbog važnosti pitanja napretka i razvoja, bilo u ruralnim bilo u urbanim sredinama, stalno je prisutno od prestanka ratnih događanja do danas. U novim globalnim okolnostima i izazovima značaj ove teme još je veći.  Svi priželjkujemo ostvarivanje bržeg ekonomskog razvoja. U kolikoj mjeri odnosi u društvu i lokalnim sredinama imaju utjecaja na razvoj? Mogu li napori građana i institucija upravo na lokalnoj razini učiniti važnu promjenu bilo u ekonomskom, bilo u socijalnom smislu? Kakvi bi ti napori trebali biti? Zanemarujemo li lokalne snage i resurse? Kako možemo graditi povjerenje među ljudima u našim sredinama? Uključujemo li sve članove zajednice u razvojne procese ili nekoga zaboravljamo? Osjećamo li se spremnima ili jakima da uopće nešto učinimo? Pomažu li veze sa drugima, sa „svijetom“, na putu razvoja?...

Sudionici su na seminaru sudjelovali u zajedničkom radu, zajedničkom promišljanju; razmišljanju na glas; slaganju i suprotstavljanju u mišljenjima i stajalištima; iskazivanju i slušanju osobnih iskustava, uspjeha i propusta; otkrivanju kreativnih snaga u nama – pojedincima, kao i cijeloj grupi... Ukratko, seminar je rezultirao dubokim interaktivnim iskustvenim učenjem.

Forum-seminar se  održavan je u Zagrebu, na Sljemenu, od ponedjeljka  19. travnja 2010.  do četvrtka, 22. travnja 2010.

Kroz zajednički rad sudionike su vodili Arlene Audergon i Jean-Claude Audergon, predstavnici naše partnerske organizacije CFOR,  a u Hrvatskoj su kroz svoj rad vrlo često prisutni od 1996. do danas, sudjelujući u projektima poslijeratne izgradnje i programima razvoja zajednica.


Pročitano 3952 puta