INTEGRACIJA

irh Projekt "Izgradnja društva dobrodošlice" uz podršku i suradnju s UNHCR-om, agencijom UN-a za izbjeglice...

VOLONTERSKI CENTAR

VCST Volonterski centar Split je ujedno i Regionalni volonterski centar za područje Dalmacije...

MI CENTAR

MI CENTAR Mi Centar za pomoć u kući je socijalna ustanova čija je svrha osigurati što duži boravak starijih u svom domu...

ZAKLADA DADIĆ

Zaklada DadićSvrha Zaklade je promicanje razvoja civilnoga društva i pružanje financijske pomoći učenicima i studentima...

ZELENA MREŽA

mreza Zelena mreža d.o.o. društveno poduzeće koje djeluje u području zelenog poduzetništva kao aktivator zajednice...

SENIORI.HR

senioriPortal za poboljšanje pristupa relevantnim informacijama za stariju populaciju, članove obitelji...

Četvrtak, 09 Prosinac 2010 11:08

Forum: Kistanje - snaga lokalne inicijative na putu razvoja zajednice

Pitanje napretka i razvoja, bilo u ruralnim bilo u urbanim sredinama, stalno je prisutno od prestanka ratnih događanja do danas. U novim globalnim okolnostima i izazovima značaj ove teme još je veći.  Svi priželjkujemo ostvarivanje bržeg ekonomskog razvoja. U kolikoj mjeri odnosi u društvu i lokalnim sredinama imaju utjecaja na razvoj? Mogu li napori građana i institucija upravo na lokalnoj razini učiniti važnu promjenu bilo u ekonomskom, bilo u socijalnom smislu? Kakvi bi ti napori trebali biti? Zanemarujemo li lokalne snage i resurse? Kako možemo graditi povjerenje među ljudima u našim sredinama? Uključujemo li sve članove zajednice u razvojne procese ili nekoga zaboravljamo? Osjećamo li se spremnima ili jakima da uopće nešto učinimo? Pomažu li veze sa drugima, sa „svijetom“, na putu razvoja?...

Zajednički rad; zajedničko promišljanje; razmišljanje na glas; slaganje i suprotstavljanje u mišljenjima i stajalištima; kazivanje i slušanje osobnih iskustava, uspjeha i propusta; otkrivanje kreativnih snaga u nama – pojedincima, kao i cijeloj grupi...

Forum-seminar se održao u Hotelu „Panorama“ u Šibeniku u srijedu 8.12. 2010.  od 10 do 16 sati.

Kroz zajednički rad na navedenim i drugim temama vodili su Arlene Audergon i Jean-Claude Audergon, predstavnici naše partnerske organizacije CFOR,  a u Hrvatskoj su kroz svoj rad vrlo često prisutni od 1996. do danas, sudjelujući u projektima poslijeratne izgradnje i programima razvoja zajednica.

Pročitano 5543 puta
Više u ovoj kategoriji: « Razmišljanja sudionice ….