Udruga "MI" - Split

Sve što ste oduvijek željeli znati o nama.

INTEGRACIJA

irh Projekt "Izgradnja društva dobrodošlice" uz podršku i suradnju s UNHCR-om, agencijom UN-a za izbjeglice...

VOLONTERSKI CENTAR

VCST Volonterski centar Split je ujedno i Regionalni volonterski centar za područje Dalmacije...

MI CENTAR

MI CENTAR Mi Centar za pomoć u kući je socijalna ustanova čija je svrha osigurati što duži boravak starijih u svom domu...

ZAKLADA DADIĆ

Zaklada DadićSvrha Zaklade je promicanje razvoja civilnoga društva i pružanje financijske pomoći učenicima i studentima...

ZELENA MREŽA

mreza Zelena mreža d.o.o. društveno poduzeće koje djeluje u području zelenog poduzetništva kao aktivator zajednice...

SENIORI.HR

senioriPortal za poboljšanje pristupa relevantnim informacijama za stariju populaciju, članove obitelji...

Predstavljene lokalne preporuke za unaprjeđenje skrbi za starije osobe

Povodom 1.10. - Međunarodnog dana starijih osoba u Splitu su predstavljene „Preporuke za unaprjeđenje skrbi za starije  na području Splita i Splitsko- dalmatinske županije“

 

Konferencija održana 1.10. u Hotelu Radisson Blu Resort Splitu, u organizaciji Grada Splita i Udruge MI, u sklopu međunarodnog EU projekta NET- Age, bila je prilika za predstavljanje Preporuka koje su na lokalnim radionicama zajedno pripremili predstavnici javnog, privatnog i neprofitnog sektora uključenih u pružanje socijalne skrbi za starije osobe na širem području Splita.

Preporuke su grupirane u pet tematskih područja:
1.    Usluge za starije
2.    Stavovi o starosti
3.    Praćenje problematike starenja
4.    Razvoj politika i suradnja
5.    Socijalne inovacije,
a osim preporuka sadržavaju i prijedloge za realizaciju.

Predstavnici javnog, privatnog i civilnog sektora razmijenili su iskustva te imali prilike upoznati se s dosadašnjim rezultatima međunarodnog projekta koji se provodi na području 6 zemalja (Italije, Slovenije, Albanije, Crne Gore, Srbije i Hrvatske).

Voditeljica projekta i izvršna direktorica  Udruge MI, Nives Ivelja naglasila je kako: „Pitanje kvalitetnog življenja u starijoj dobi postaje aktualno kad nas uhvate godine ili dodirnu problemi i potrebe nekih bliskih starijih osoba.  Na razini društva i zajednice, sve smo svjesniji da starenje i starost otvaraju brojna pitanja i traže zajednički angažman različitih dionika. Zaključci i preporuke koje smo donijeli na lokalnoj razini bit će temelj za zajedničke preporuke svih partnera. Predstavnici javnog i civilnog sektora o tome su raspravili i na ovoj konferenciji a još jednom ćemo se osvrnuti i na mogućnosti za unaprjeđenje usluga za starije s kuta gledanja pružatelja usluga i donositelj odluka. Sve o čemu smo raspravljali i planove koje smo donijeli sagledat ćemo i s kuta gledanja građana, starijih osoba i njihovih obitelji, kako bi provjerili jesmo li na pravom putu.“

Pročitano 2009 puta

finpo

Udruga "MI" - Split je partner Nacionalne zaklade u provedbi programa Regionalnog razvoja civilnoga društva i lokalnih zajednica.