Udruga "MI" - Split

Sve što ste oduvijek željeli znati o nama.

INTEGRACIJA

irh Projekt "Izgradnja društva dobrodošlice" uz podršku i suradnju s UNHCR-om, agencijom UN-a za izbjeglice...

VOLONTERSKI CENTAR

VCST Volonterski centar Split je ujedno i Regionalni volonterski centar za područje Dalmacije...

MI CENTAR

MI CENTAR Mi Centar za pomoć u kući je socijalna ustanova čija je svrha osigurati što duži boravak starijih u svom domu...

ZAKLADA DADIĆ

Zaklada DadićSvrha Zaklade je promicanje razvoja civilnoga društva i pružanje financijske pomoći učenicima i studentima...

ZELENA MREŽA

mreza Zelena mreža d.o.o. društveno poduzeće koje djeluje u području zelenog poduzetništva kao aktivator zajednice...

SENIORI.HR

senioriPortal za poboljšanje pristupa relevantnim informacijama za stariju populaciju, članove obitelji...

Održan tečaj za komercijalne sakupljivače gljiva

U prostorijama Općine Gračacu u suradnji s Pučkim otvorenim učilištem Zagreb održan je jednodnevni tečaj za komercijalne sakupljače gljiva. U sklopu projekta „Izgradnje održive zajednice na Području posebne države skrbi“ , 36 osoba sudjelovalo je na tečaju, nakon kojeg će dobiti iskaznice za komercijalne sakupljače gljive. Iskaznica traje 10 godina uz ograničenje da komercijalni sakupljivač dnevno može ubrati po 10 kilograma od svake od dozvoljenih vrsta (ukupno 60 kg). Na osnovu te iskaznice svaka pojedinačna osoba može tražiti od Ministarstva okoliša dopuštenje za branje gljiva za tekuću godinu. Osnovna ideja je da se osobe uključene u tečaj umreže te prodaju gljive društvenom poduzeću Zelenoj mreži.

Pročitano 3298 puta

finpo

Udruga "MI" - Split je partner Nacionalne zaklade u provedbi programa Regionalnog razvoja civilnoga društva i lokalnih zajednica.