Završava projekt SOS za OCD

Zadnjom tematskom konferencijom s nazivom "Novi Zakon o radu" pri završetku je projekt "SOS za OCD" u kojem je kroz proteklih godinu dana sudjelovalo više od 60 udruga i organizacija civilnog društva iz cijele Hrvatske. Osim prethodnih videokonferencija "Novčani tijek u udrugama", "Neprofitni sektor u RH", "Društveno poduzetništvo" i "Prijava volonterskih sati ministarstvu" održani su i brojni tematski sastanci o volonterstvu, umrežavanju, knjigovodstvenom podsjetniku i planiranju za 2023., te uvođenju eura s pravne strane. U ožujku još predstoji tematski sastanak sudionika o programu CERV – Citizens, equality, rights and values a udruge imaju priliku koristiti besplatne usluge help-deska do kraja travnja.

"Izuzetno smo zadovoljni odzivom u ovom projektu. Brojni volonteri, ali i profesionalni uposlenici su se trudili u davanju stručne pomoći, kako na konferencijama, tako i kroz „Help-desk“, stalno dostupnu online platformu pomoći. Ljudi osnuju udrugu kako bi zajednički pokušali riješiti problem za koji društvo nije ponudilo rješenje, no onda se zapetljaju u administrativnim ili organizacijskim teškoćama.  Vjerujem da smo savjetima i razmjenom iskustava mnogima pomogli da se usredotoče na cilj zbog kojeg su osnovali udrugu, a jednostavnije svladaju sve druge teškoće." - istakla je Mira Anić, iz Mreže pružatelja socijalnih usluga SOS-NET i dodala

"Cijeli Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda te Ured za udruge vlade Republike Hrvatske. Mi ćemo se i dalje kandidirati za sredstva kojima bismo sličnim projektima nastavili pomagati udrugama, jer im se ovaj projekt pokazao izuzetno korisnim."

 soszaocdlogo

finpoUdruga "MI" - Split je partner Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva u provedbi programa
Regionalnog razvoja civilnoga društva i lokalnih zajednica.

UNHCR logoUdruga "MI" - Split je dugogodišnji implementing partner Visokog povherenika UN-a za izbjeglice u provedbi programa
"Izgradnja društva dobrodošlice".