Udruga "MI" - Split

Sve što ste oduvijek željeli znati o nama.

INTEGRACIJA

irh Projekt "Izgradnja društva dobrodošlice" uz podršku i suradnju s UNHCR-om, agencijom UN-a za izbjeglice...

VOLONTERSKI CENTAR

VCST Volonterski centar Split je ujedno i Regionalni volonterski centar za područje Dalmacije...

MI CENTAR

MI CENTAR Mi Centar za pomoć u kući je socijalna ustanova čija je svrha osigurati što duži boravak starijih u svom domu...

ZAKLADA DADIĆ

Zaklada DadićSvrha Zaklade je promicanje razvoja civilnoga društva i pružanje financijske pomoći učenicima i studentima...

ZELENA MREŽA

mreza Zelena mreža d.o.o. društveno poduzeće koje djeluje u području zelenog poduzetništva kao aktivator zajednice...

SENIORI.HR

senioriPortal za poboljšanje pristupa relevantnim informacijama za stariju populaciju, članove obitelji...

Provedba projekta „Prilika za rad“ za vrijeme trajanja pandemije COVID-19

S obzirom da se već više od mjesec dana nalazimo u izvanrednoj situaciji uzrokovanoj pojavom SARS-CoV-2 virusa, aktivnosti u sklopu projekta „Prilika za rad“ odvijaju se uz velike mjere opreza. Ministarstvo rada i mirovinskog sustava dostavilo je svim korisnicima ugovora u sklopu programa „Zaželi“ upute za rad te popis mrežnih stranica za praćenje svakodnevnih informacija u vezi SARS-CoV-2 virusa (stranice Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, Ministarstva zdravstva, Ravnateljstva civilne zaštite te specijalizirana mrežna stranica www.koronavirus.hr). Prema uputama, može se uvažiti prolongiranje/prilagodba pojedinih aktivnosti.

Zaposlene žene iz općina Dicmo, Dugopolje, Klis, Lećevica i Prgomet radne aktivnosti provode sukladno preporukama Službe za epidemiologiju zaraznih bolesti Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo te ostalih relevantnih službi. U sklopu nabave higijenskih potrepština, zaposlene žene su dobile zaštitnu opremu, a mjesečni sadržaj paketa je prilagođen novonastaloj situaciji. Uz velike mjere opreza i socijalnu distancu, gerontodomaćice obavljaju svakodnevne aktivnosti poput telefonske podrške, dostave hrane i lijekova i uređenja okućnice. Ovakvom prilagodbom rada zaposlenih žena osigurana je maksimalna zaštita zdravlja krajnjih korisnika, koji spadaju u najrizičniju skupinu (osobe iznad 65 godina starosti), a ujedno nisu ostavljeni bez pomoći u ovoj izvanrednoj situaciji.

ZELENA MREŽA

mreza Zelena mreža d.o.o. društveno poduzeće koje djeluje u području zelenog poduzetništva kao aktivator zajednice...

SENIORI.HR

senioriPortal za poboljšanje pristupa relevantnim informacijama za stariju populaciju, članove obitelji...